MyPro Vision Podcast
Miről szól ez az epizód?
- A “hagyományos” generációs megközelítés újraértelmezéséről
- Miért akarjuk annyira rosszabbnak látni az utánunk következő generációkat?
- Mire fókuszáljunk, ha a generációk közötti együttműködés és nem a megkülönböztetés a fontos?
Miért fontos a generációkról beszélni?
A generációk kérdése az ókor óta foglalkoztatja az embereket, ekkor merült fel először, hogy a következő generációk nem biztos, hogy életképesek. 🙂 A legtöbb esetben a generációkutatók és a generációs elméletek a megkülönböztetésre koncentrálnak, és olyan tanácsokat adnak, hogy hogyan beszéljünk egy Y generációssal, miben mások ők, mint az X, vagy a Z generáció képviselői. Ezek viszont túlzott általánosításokhoz vezetnek.
Miért nem jó az általánosítás a generációk esetében?
Ha valakit azért ruházunk fel pozitív, vagy negatív tulajdonságokkal, mert 1980-ban született, az az első pillanatban nem tűnik jó megközelítésnek. És ha így nézünk rá, akkor a másodikban és a harmadikban sem. Elképzelésünk szerint nem a generáció a legmeghatározóbb, hanem hogy emberként, és egyedi személyként nézzünk mindenkire, és emellett figyelhetünk arra is, hogy mi jellemző az adott generációra. A túlzott általánosítás hatására beteszünk egy dobozba valakit, és elkezdjük keresni a generációra jellemző tulajdonságokat, és persze ha nagyon kutatjuk, lehet hogy meg is találjuk annak ellenére is, hogy az nem jellemző az adott személyre. A dobozból kikerülni viszont nehéz.
Ki szerepel a podcastben?
Ebben az epizódban Kis Tünde beszélget Ruszák Miklóssal, aki:
- a Magyarországi Coach-szervezetek Szövetsége Minősítési és Képzési Tanácsadó Testületének vezetője
- a Magyar Coach Egyesületnek korábbi alalenöke
- a MyPro Solutions Kft. és a MyPro Analytics szervezetdiagnosztikai szoftver alapító társtulajdonosa, vezető fejlesztője
- szervezetszociológus, szervezetdiagnosztikai szakértő
- munkavédelmi szakember

